Foto kursi

Lai kļūtu par labu fotogrāfu, ir iespējami vairāki izglītošanās varianti – pašmācības ceļā vai zināšanu apguve foto kursos. Abi šie fotogrāfa apmācības veidi var būt apvienoti un papildināt viens otru.

Fotogrāfijas apguve pašmācības ceļā nozīmē apgūt zināšanas saviem spēkiem – lasot foto literatūru, izmantojot fotogrāfu sociālos tīklus internetā, apmeklējot tādus fotogrāfu forumus kā Latvijas fotogrāfu portālu Poga.lv vai pasaules lielāko fotogrāfiju vietni Flickr.com.

Foto kursi dod iespēju satikt sev līdzīgos un apmainīties ar pieredzi

Foto kursi dod iespēju uzzināt tādas fotografēšanas nianses, kas var būt palaistas garām pašmācības ceļā. Ir tādas fotografēšanas nianses, ko var uzvert tikai komunicējot un sajūtot fotogrāfijas pasniedzēju. Arī komunikācija ar kolēģiem, kuri apgūst zināšanas foto kursos, palīdz fotogrāfam iegūt jaunu un noderīgu informāciju.

Foto kursi vai individuāla apmācība pie profesionāla fotogrāfa

Abi šie ceļi ietver gan plusus, gan mīnusus. Foto kursi dod iespēju satikt vairākus sev līdzīgos, tomēr fotogrāfijas pasniedzējs mazāk veltīs laiku katram studentam individuāli. Daudzi pieredzējuši fotogrāfi pasniedz individuālajās fotogrāfijas apmācībās, organizējot mazas vai nelielas interesentu grupas, kur var nebūt iespēja komunicēt ar tik daudziem citiem fotogrāfiem kā tas būtu iespējams foto kursos. Tomēr individuāla apmācība pie profesionāla fotogrāfa ļauj pasniedzējam veltīt vairāk laiku savam apmācāmajam fotogrāfam.

Kādus foto kursus izvēlēties, kur mācīties fotografēt?

Latvijā foto kursus ir iespējams apmeklēt vairākās vietās. Rr pieejami tādi foto kursi, kuri ir pabeidzami vienas dienas laikā, gan tāda foto apmācība, kuras programma ir pat 18 mēnešus gara.

Vairākas vietas, kur iziet apmācību:

  1. Fotoakademija.lv (Foto kursi vienas dienas vai pat dažu mēnešu garumā)
  2. Fotoskola.lv (Foto apmācība 18 mēnešu garumā)
  3. Nikonschool.eu
  4. SK Latvija kursi (Foto apmācība un plenēri)
  5. Digital Guru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *