Akta jeb kailfoto fotogrāfija

Akta fotogrāfijas termini

Kailfoto izteiksmes veidu foto mākslā sauc dažādos terminos –  akta fotogrāfija, erotiskā fotogrāfija, mākslas kailfoto. Akta fotogrāfijas ir mākslas izpausme izmantojot cilvēka ķermeni. Akta fotogrāfijas veidošana nav savienojama ar seksu, sekss akta veidošanas laikā foto māksliniekam traucē domāt un saglabāt smalkās, erotiskās ķermeņa formas, ko veido gaismas un ēnu kompozīcija.

Akta fotogrāfijas paraugi

Aktu fotogrāfijas paraugi atrodami mājaslapā Fotostudija: Kailfoto.

Akta fotogrāfijas vēsture

Kailfoto pirmsākumi ir meklējami 15 gadsimta glezniecībā. Par kailas figūras, īpaši sievietes attēlošanu glezniecībā jāpasakās tā laika itāļu māksliniekiem, kuri pirmie glezniecības vēsturē ienesa jaunu motīvu.

Kailfoto akts mākslā

Kārlis Brencēns “Venēra pie spoguļa”1920 gads

Šajā laikā  Florencē Medičī galmā uzplauka neoplatonisma idejas, kas cildināja skaistumu, un ar cilvēka kaila ķermeņa attēlojumu mākslinieki sāka izteikt priekštatu par skaisto kā proporciju, tā arī jūtu pasaulē. 15.gadsimta beigu un 16.gadsimta sākuma gleznojumos par vīrieša skaistuma prototipu kalpoja “ļoti jauns, lielākoties slaids cilvēks, kurš pēc miesas būves atgādināja pilngadīgu jaunieti nevis reālu vīrieti.

Dažus gadu desmitus vēlāk par skaistiem sāka uzskatīt vecākus vīriešus ar lieliem kauliem un spēcīgiem muskuļiem. Atšķirīgi vīrieša figūras attēlojuma veidi glezniecības vēsturē pastāvējuši ilgu laiku, periodiski vienam vai otram dominējot.

Kaila ķermeņa attēlojums latviešu mākslā

Kailas miesas mākslas izteiksmes veids mainījies arī šodien – mode gan vairs nav dominējošā, svarīgs ir tas, ko mākslinieks vēlas ar to pateikt. pagājušā gadsimta 20. un 30.gados latviešu mākslā sieviešu kaila ķermeņa attēlojums nebija retums. Kārļa Padega redzējums nebija populārākais, drīzāk pretēji. Sigismunda Vidberga zīmētajās figūrās – smalkās un elegantās, erotiskās un valdzinošās kritiķi saskatīja pat tuvināšanos mūzikas plūdumam. Vidberga daiļradē nekur nenākas sastapties ar banālo vai vulgāro. Viņa zīmētie sieviešu augumi drīzāk tuvinās grieķu ienestā klasiskā erota skaistuma kanonam – mīlas dievietei Afrodītei.

Akta fotogrāfijā  var attēlot gan sievietes , gan vīrieša ķermeni.  Kailu vīriešu aktu foto saviļņo skatītāju, katrā ziņā tas nav ikdienišķākais notikums. Fotogrāfi vīrieši, kā ierasts, pieturās pie skaistā sievietes ķermeņa attēlošanas vai arī izmanto sievišķās dailes palīdzību fotogrāfiju saturā. Savukārt ja fotogrāfiju autors ir sieviete, iespējams ka tā attēlo tieši pretējo – vīrišķo kaila ķermeņa fotogrāfisko daili.

Pieteikt Akta jeb kailfoto fotogrāfijas fotosesiju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *